Lencse László a Videoton játékosa!

Tovább erősödött a Vidi kerete, klubunk ma 2013. június 30-ig érvényes szerződést kötött Lencse Lászlóval, az MTK olimpiai válogatott-kerettag támadójával.

A Soproni Liga góllövőlistáján 9 góllal, közvetlenül Andre Alves mögött álló Lencse az agárdi Sándor Károly Akadémia neveltje.Az 1988. június 2-án, Győrben született csatár első klubja az ETO volt, de a 2003-2004-es szezonban például a Gyirmót serdülőcsapatában játszott. Egy szezon után igazolt az MTK-hoz, ahol 2004-től a Sándor Károly Akadémián pallérozódott, végigjárta az utánpótlás-csapatok szamárlétráját. Első jelentős sikere, hogy 18 évesen, a kiemelt U19-es bajnokság gólkirálya lett.2007 augusztusában, Hrepka Ádám külföldre igazolása miatt került fel a felnőttkeretbe, szinte azonnal, augusztus 10-én a DVTK (2-2) ellen debütált az élvonalban. A 2007-08-as idényben három élvonalbeli mérkőzésen jutott szóhoz és csapatával megnyerte a magyar bajnokságot.2006 óta tagja a különböző korosztályos válogatottaknak. Előbb az U19-es csapatban, majd az Egervári Sándor által irányított U21-es gárdában szerepelt.Lencse roppant kapós volt a téli átigazolási időszakban, klubunk mellett a Bajnokok Ligája-résztvevő Maccabi Haifa kívánságlistáján is szerepelt. Bár az izraeli klubbal közel állt a megegyezéshez, ma, a Videotont választotta.

További hírek